Το πανόραμα του Μουντιάλ 2018




Το zougla.gr, σας παρουσιάζει ολόκληρο το πρόγραμμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018 που διεξάγεται στα γήπεδα της Ρωσίας, τα αποτελέσματα των αγώνων καθώς και πως έχουν διαμορφωθεί οι βαθμολογίες των ομίλων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

1ος Όμιλος
14/06 (Μόσχα) Ρωσία-Σαουδική Αραβία 5-0
15/06 (Εκατέρινμπουργκ) Αίγυπτος-Ουρουγουάη 0-1
19/06 (Αγία Πετρούπολη) Ρωσία-Αίγυπτος 3-1
20/06( Ροστόφ ον Ντον) Ουρουγουάη-Σαουδική Αραβία 1-0
25/06 (Σαμάρα) Ουρουγουάη-Ρωσία 3-0
25/06 (Βόλγκογκραντ) Σαουδική Αραβία-Αίγυπτος 2-1Βαθμολογία
Ομάδα
Βαθμοί 
Γκολ
 Αγώνες
Ουρουγουάη
9

5-0
3
Ρωσία

6
8-4

3
Σαουδική Αραβία
3
2-7
3
Αίγυπτος
0
2-6
3

2ος Όμιλος
15/06 (Αγία Πετρούπολη) Μαρόκο-Ιράν 0-1
15/06 (Σότσι) Πορτογαλία-Ισπανία 3-3
20/06 (Μόσχα) Πορτογαλία-Μαρόκο 1-0
20/06 (Καζάν) Ιράν-Ισπανία 0-1
25/06 (Σαράνσκ) Ιράν-Πορτογαλία 1-1
25/06 (Καλίνινγκραντ) Ισπανία-Μαρόκο 2-2Βαθμολογία
Ομάδα
Βαθμοί 
Γκολ 
Αγώνες
Ισπανία

5
6-5
3
Πορτογαλία

5

5-4

3
Ιράν
4
2-2
3
Μαρόκο
1
2-4
3
3ος Όμιλος16/06 (Καζάν) Γαλλία-Αυστραλία 2-1
16/06 (Σαράνσκ) Περού-Δανία 0-1
21/06 (Εκατέρινμπουργκ) Γαλλία-Περού 1-0
21/06 (Σαμάρα) Δανία-Αυστραλία 1-1
26/06 (Μόσχα) Δανία-Γαλλία 0-0
26/06 (Σότσι) Αυστραλία-Περού 0-2Βαθμολογία
Ομάδα
Βαθμοί 
Γκολ 
Αγώνες
Γαλλία
7
3-1
3
Δανία

5

2-1
3
Περού
3
2-3
3
Αυστραλία
0
2-5
3

4ος Όμιλος16/06 (Μόσχα) Αργεντινή-Ισλανδία 1-1
16/06 (Καλίνινγκραντ) Κροατία-Νιγηρία 2-0
21/06 (Νίζνι Νόβγκοροντ) Αργεντινή-Κροατία 0-3
22/06 (Βόλγκογκραντ) Νιγηρία-Ισλανδία 2-0
26/06 (Αγία Πετρούπολη) Νιγηρία-Αργεντινή 1-2
26/06 (Ροστόφ ον Ντον) Ισλανδία-Κροατία 1-2Βαθμολογία
Ομάδα
Βαθμοί 
Γκολ 
Αγώνες
Κροατία
9
7-1
3
Αργεντινή
4
3-5
3
Νιγηρία
3
3-4
3
Ισλανδία
1
2-5
3

5ος Όμιλος17/06 (Σαμάρα) Κόστα Ρίκα-Σερβία 0-1
17/06 (Ροστόφ ον Ντον) Βραζιλία-Ελβετία 1-1
22/06 (Αγία Πετρούπολη) Βραζιλία-Κόστα Ρίκα 2-0
22/06 (Καλίνινγκραντ) Σερβία-Ελβετία 1-1
27/06 (Μόσχα) Σερβία-Βραζιλία 0-2
27/06 (Νίζνι Νόβγκοροντ) Ελβετία-Κόστα Ρίκα 2-2Βαθμολογία
Ομάδα
Βαθμοί 
Γκολ 
Αγώνες
Bραζιλία
7
5-1
3
Ελβετία
5
5-4
3
Σερβία
3
2-4
3
Κόστα Ρίκα
1
2-5
3

6ος Όμιλος17/06 (Μόσχα) Γερμανία-Μεξικό 0-1
18/06 (Νίζνι Νόβγκοροντ) Σουηδία-Νότια Κορέα 1-0
23/06 (Σότσι) Γερμανία-Σουηδία
23/06 (Ροστόφ ον Ντον) Νότια Κορέα-Μεξικό 1-2
27/06 (Καζάν) Νότια Κορέα-Γερμανία 2-0
27/06 (Εκατέρινμπουργκ) Μεξικό-Σουηδία 3-0Βαθμολογία
Ομάδα
Βαθμοί 
Γκολ 
Αγώνες
Σουηδία
6
5-2
3
Μεξικό
6
3-4
3
Νότια Κορέα
3
3-3
3
Γερμανία
3
2-4
3

7ος Όμιλος18/06 (Σότσι) Βέλγιο-Παναμάς 3-0
18/06 (Βόλγκογκραντ) Τυνησία-Αγγλία 1-2
23/06 (Μόσχα) Βέλγιο-Τυνησία 5-2
24/06 (Νίζνι Νόβγκοροντ) Αγγλία-Παναμάς 6-1
28/06 (Καλίνινγκραντ) Αγγλία-Βέλγιο 0-1
28/06 (Σαράνσκ) Παναμάς-Τυνησία 1-2Βαθμολογία
Ομάδα
Βαθμοί 
Γκολ 
Αγώνες
Βέλγιο
9
9-2
3
Αγγλία
6
8-3
3
Τυνησία
3
5-8
3
Παναμάς
0
2-11
3

8ος Όμιλος19/06 (Μόσχα) Πολωνία-Σενεγάλη 1-2
19/06 (Σαράνσκ) Κολομβία-Ιαπωνία 1-2
24/06 (Εκατέρινμπουργκ) Ιαπωνία-Σενεγάλη 2-2
24/06 (Καζάν) Πολωνία-Κολομβία 0-3
28/06 (Βόλγκογκραντ) Ιαπωνία-Πολωνία 0-1
28/06 (Σαμάρα) Σενεγάλη-Κολομβία 0-1 Βαθμολογία
Ομάδα
Βαθμοί 
Γκολ 
Αγώνες
Κολομβία
6
5-2
3
Ιαπωνία
4
4-4
3
Σενεγάλη
4
4-4
3
Πολωνία
3
2-5
3

Φάση των «16»
50. 30/06 (Καζάν) Γαλλία-Αργεντινή 4-3
49. 30/06 (Σότσι) Ουρουγουάη-Πορτογαλία 2-1
51. 01/07 (Μόσχα) Ισπανία-Ρωσία
52. 01/07 (Νίζνι Νόβγκοροντ) Κροατία-Δανία
53. 02/07 (Σαμάρα) Βραζιλία-Μεξικό
54. 02/07 (Ροστόφ ον Ντον) Βέλγιο-Ιαπωνία
55. 03/07 (Αγία Πετρούπολη) Σουηδία-Ελβετία
56. 03/07 (Μόσχα) Κολομβία-ΑγγλίαΠροημιτελικοί
57. 06/07 (Νίζνι Νόβγκοροντ) Ουρουγουάη-Γαλλία
58. 06/07 (Καζάν) Νικητής 53-Νικητής 54
60. 07/07 (Σαμάρα) Νικητής 55-Νικητής 56
59. 07/07 (Σότσι) Νικητής 51-Νικητής 52Ημιτελικοί
61. 10/07 (Αγία Πετρούπολη) Νικητής 57-Νικητής 58
62. 11/07 (Μόσχα) Νικητής 59-Νικητής 60Αγώνας για την τρίτη θέση
63. 14/07 (Αγία Πετρούπολη) Ηττημένος 61-Ηττημένος 62Τελικός
64. 15/07 (Μόσχα) Νικητής 61-Νικητής 62



Πηγή

Απάντηση