Ντουντελάνζ-Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ-Βίντι απόψε για το Europa League


Ευκαιρία να πάρουν νίκες και να ενισχύσουν την προσπάθεια τους για πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League θα έχουν απόψε Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των ομίλων της ευρωπαϊκής διοργάνωσης. Η ομάδα του Πειραιά θα παίξει στο Λουξεμβούργο κόντρα στη Ντουντελάνζ (19:55) και έχει το προβάδισμα για τη νίκη, όπως και ο ΠΑΟΚ, ο οποίος θα υποδεχθεί στην Τούμπα τη Βίντι (22:00). Από εκεί και πέρα το πρόγραμμα της αγωνιστικής περιλαμβάνει σπουδαία παιχνίδια, όπως είναι αυτό της Λειψίας με τη Σέλτικ, της Σπόρτινγκ Λισαβόνας με την Αρσεναλ και της Μαρσέιγ του Κώστα Μήτρογλου κόντρα στη Λάτσιο.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της αγωνιστικής έχει ως εξής:

1ος όμιλος
ΑΕΚ Λάρνακας – Λουντογκόρετς
Ζυρίχη – Λεβερκούζεν

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Λεβερκούζεν 2 2-0-0 7-4 6
Ζυρίχη 2 2-0-0 2-0 6
ΑΕΚ Λάρνακας 2 0-0-2 2-5 0
Λουντογκόρετς2 0-0-2 2-4 0

2ος όμιλος
Λειψία – Σέλτικ
Σάλτσμπουργκ – Ρόζενμποργκ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Σάλτσμπουργκ 2 2-0-0 6-3 6
Λειψία 2 1-0-1 5-4 3
Σέλτικ 2 1-0-1 2-3 3
Ρόζενμποργκ 2 0-0-2 1-4 0

3ος όμιλος
Κοπεγχάγη – Σλάβια Πράγας
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Μπορντό

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Κοπεγχάγη 2 1-1-0 3-2 4
Ζενίτ 2 1-1-0 2-1 4
Σλάβια Πρ. 2 1-0-1 1-1 3
Μπορντό 2 0-0-2 1-3 0

4ος όμιλος
Σπάρτακ Τρνάβα – Ντιναμό Ζάγκρεμπ
Αντερλεχτ – Φενέρμπαχτσε

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Ντιναμό Ζ. 2 2-0-0 6-1 6
Φενέρμπαχτσε 2 1-0-1 3-4 3
Σπάρτακ Τρνάβα 2 1-0-1 1-2 3
Άντερλεχτ 2 0-0-2 0-3 0

5ος όμιλος
Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Άρσεναλ
Καραμπάχ – Βόρσκλα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Άρσεναλ 2 2-0-0 7-2 6
Σπόρτινγκ Λ. 2 2-0-0 4-1 6
Καραμπάχ 2 0-0-2 0-5 0
Βόρσκλα 2 0-0-2 3-6 0

6ος όμιλος
Ντουντελάνζ – Ολυμπιακός (19:55)
Μίλαν – Μπέτις

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Μίλαν 2 2-0-0 4-1 6
Μπέτις 2 1-1-0 3-0 4
Ολυμπιακός 2 0-1-1 1-3 1
Ντουντελάνζ 2 0-0-2 0-4 0

7ος όμιλος
Βιγιαρεάλ – Ραπίντ Βιένης
Ρέιντζερς – Σπάρτακ Μόσχας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Ρέιντζερς 2 1-1-0 5-3 4
Ραπίντ Β. 2 1-0-1 3-3 3
Βιγιαρεάλ 2 0-2-0 5-5 2
Σπαρτάκ Μ. 2 0-1-1 3-5 1

8ος όμιλος
Μαρσέιγ – Λάτσιο
Αϊντραχτ Φρανκφούρτης – Απόλλων Λεμεσού

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Αϊντραχτ Φρ. 2 2-0-0 6-2 6
Λάτσιο 2 1-0-1 3-5 3
Μαρσέιγ 2 0-1-1 3-4 1
Απόλλων Λεμ. 2 0-1-1 3-5 1

9ος όμιλος
Μπεσίκτας – Γκενκ
Σάρπσμποργκ – Μάλμε

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Σάρπσμποργκ 2 1-0-1 4-4 3
Μπεσίκτας 2 1-0-1 3-3 3
Γκενκ 2 1-0-1 3-3 3
Μάλμε 2 1-0-1 2-2 3

10ος όμιλος
Σεβίλη – Ακχισάρ
Σταντάρ Λιέγης – Κράσνονταρ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Κράσνονταρ 2 2-0-0 3-1 6
Σεβίλη 2 1-0-1 6-3 3
Σταντάρ Λ. 2 1-0-1 3-6 3
Ακχισάρ 2 0-0-2 1-3 0

11ος όμιλος
Ρεν – Ντιναμό Κιέβου
Γιάμπλονετς – Αστάνα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Αστάνα 2 1-1-0 4-2 4
Ρεν 2 1-0-1 2-3 3
Ντιναμό Κ. 2 0-2-0 4-4 2
Γιάμπλονετς 2 0-1-1 2-3 1

12ος όμιλος
ΠΑΟΚ – Βίντι (22:00)
Τσέλσι – ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Τσέλσι 2 2-0-0 2-0 6
ΠΑΟΚ 2 1-0-1 4-2 3
ΜΠΑΤΕ 2 1-0-1 3-4 3
Βίντι 2 0-0-2 0-3 0

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ



Πηγή

Απάντηση