Αφεντικό η Ρώμη στην «Αιώνια Πόλη» – Η Νάπολι οδηγεί την κούρσα

35

Είστε 18 έως 85 ετών; Εάν ναι, κάντε κλικ εδώ!

Η Ρόμα νίκησε 2-1 τη Λάτσιο στο «Derby della Capitale» και την έβαλε «από κάτω» στη 13η αγωνιστική της serie A. Κλασικό ρωμαϊκό ντέρμπι με ακόμα μεγαλύτερο διακύβευμα σε σχέση με τα τελευταία χρόνια, καθώς η Λάτσιο είναι ισχυρή φέτος.

Όμως με σκόρερ τους Περότι, Νάινγκολαν οι «τζιαλορόσι» προηγήθηκαν στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και ήταν πολύ δύσκολο να αντιδράσουν οι «λατσιάλι». Κατάφεραν απλώς να μειώσουν με το 15ο γκολ του Τσίρο Ιμόμπιλε.

Η Νάπολι είναι αποφασισμένη και το έδειξε και απόψε επικρατώντας 2-1 της Μίλαν στο Σαν Πάολο. Ο Ινσίνιε και ο Ζιελίνσκι με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο διαμόρφωσαν το τελικό σκορ και βύθισαν τους «ροσονέρι» ακόμα πιο βαθιά στη «μιζέρια» τους. Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Ρομανιόλι, αλλά ήταν πια αργά.